Haber

Tutuklu Dilan Polat ve Engin Polat’a Avukatlarından Kötü Haber: Avukat Çağdaş Çelik Dosyadan Çekildi

Kara para aklama, belgede sahtecilik, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve vergi kanununu ihlal suçlarından soruşturmanın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatı Çağdaş Çelik, belgeden çekildi.

Bir süredir Türkiye’nin en çok konuşulan konularından biri haline gelen Dilan Polat skandalında yeni bir gelişme yaşandı.

Aralarında Dilan ve Engin Polat çiftinin de bulunduğu 12 kişi, “kara para aklama”, “vergi kaçırma” ve “örgüt kurma” suçlamalarıyla tutuklandı.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen Dilan Polat ve kız kardeşi Sıla Doğu, daha sonra Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne gönderildi.

Gözaltında ve mahkemede ağlayan Dilan Polat, cezaevine de ağlayarak girdi.

Polat çiftine kötü haber avukatları Çağdaş Çelik’ten geldi.

Çiftçinin avukatı Çağdaş Çelik, daha önce katıldığı bir programda “kara para aklama” iddialarının delillerle ortaya konulması halinde davadan çekileceğini belirtmişti.

Polat çiftinin tutuklanmasının ardından TELE1’e konuşan Çelik, müvekkillerinin ‘kara para aklama’ suçlamasıyla yargılandığı davadan çekildiğini açıkladı.

Çelik, “İddiaların kanıtlandığını kabul ediyor musunuz?” sorusuna ise “Hayır, kabul etmiyorum” yanıtını verdi. “Dosyanın içeriğini görmedim” diye yanıtladı.

“Neden bu kararı verdiniz?” sorusunu sorduğumuzda. “Artık dosyada yer almak istemiyorum” dedi.

erzinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu