Yaşam

Show TV itiraz etmişti! Kızılcık Şerbetine 5 Hafta Yayın Durdurma Cezası Verilen RTÜK Davası Sonuçlandı

Show TV ekranlarının reyting rekorları kıran Kızılcık Şerbeti, kadına yönelik şiddet sahneleriyle toplumu kötü etkilediği gerekçesiyle RTÜK tarafından 5 kez yayından kaldırıldı. Karara itiraz eden Show TV’nin açtığı temyiz davası sonuçlandı.

Kaynak:https://www.birsenaltuntas.com/dizi/k…

Bildiğiniz üzere Show TV ekranlarının en sevilen dizilerinden biri olan Kızılcık Şerbeti geçtiğimiz haftalarda RTÜK tarafından verilen ceza ile gündem olmuştu.

Dizide yer alan Nursema karakterinin tanımadığı bir adamla zorla evlendirildiği ve şiddet gördüğü için pencereden dışarı atıldığı sahne nedeniyle yakalanan dizi hakkında kısa sürede işlem başlatıldı. RTÜK’ün radarında

Toplumumuzda sıkça karşılaştığımız kadına yönelik şiddet konusunu cesurca eleştiren dizinin bu sahnesi nedeniyle yayını durduran ve 5 kez para cezası kesen RTÜK kararının uygulanması sosyal medyadan büyük tepki gördü ve Söz konusu karara Show TV avukatları itiraz etti.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre tatil nedeniyle ertelenen temyiz davası bugün sonuçlandı.

Diziyle ilgili beklenen sonuç bugün geldi ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi RTÜK’ün kararını bozarak yürütmeyi durdurdu.

Kızılcık Şerbeti, 5 haftalık yayın durdurma cezasının 2 hafta sonra kalkmasının ardından bu cuma yeni bölümüyle tekrar Show TV ekranlarında olacak.

RTÜK’ün Kızılcık Şerbeti yerine belirlediği belgeselin 2 hafta boyunca yayınlanmasının ardından mahkemeden gelen böyle bir sonuç dizinin hayranlarını oldukça sevindirdi.

Kızılcık Şerbeti’ne tekrar hoş geldiniz!

haber-beypazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu