Haber

Wellness Park otoparkı asfaltlandı

Derince’deki eski Askeri Hastane bölgesinde Büyükşehir tarafından projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı’nın 14 bin metrekarelik açık otoparkı asfaltlandı.

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nın 14 bin metrekarelik açık otoparkı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı. 400 araçlık otoparkın zeminini döşeyen Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Sağlıklı Yaşam Parkı’na ulaşımı sağlamak için 1.200 metre uzunluğunda 3 yol yapıldı. Otoparkın son kat aşındırma asfalt kaplaması yapılarak kullanıma hazır hale getirildi.

 

KAPLAMALAR VE DEKORATİF AYDINLATMA

Fen İşleri Başkanlığı tarafından yol, yağmur suyu bordür, kaldırım ve dekoratif aydınlatma imalatlarının yapıldığı Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda 12.500 ton plent mix temel ve 9.000 ton asfalt atıldı. 3 bin metrekare parke, 7 bin 200 metrekare kaldırım, 6 bin 500 metrekare bordür ile andezit ve beton bordür imalatı yapıldı.

 

380 METRE YAPILAN YOL

Çavdar Caddesi ile Medya Caddesi’ni birleştiren kısımda 380 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde 2 adet yeni yol yapıldı. Bu kısımda ayrıca 200 metre uzunluğunda ve 5 metre yüksekliğinde taş duvar yapılmıştır. 1800 metrelik yağmur suyu hattının yapıldığı Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’nda 14 bin metrekarelik açık otoparkın son kat aşınma asfalt tabakası da tamamlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

havzaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu