Ekonomi

Pençe-Kılıç Hava Harekatı ile 89 hedef imha edildi

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, terörü kaynağında yok etme stratejisi kapsamında, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör ataklarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak hedefiyle Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nın başlatıldığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Pençe-Kılıç Hava Harekatı’ emrini verdi

Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör gayeleri “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” ile yerle bir edildi
MSB’den ‘Hesap zamanı’ paylaşımı

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Teröristler tarafından ülkemize akınlarda üs olarak kullanılan Irak kuzeyindeki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye kuzeyindeki Arap Pınarı, Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerine Pençe-Kılıç Hava Harekatı muvaffakiyetle icra edilmiştir. ​Pençe-Kilit Hava Harekatı ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ilişkin barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve kelamda karargah ve eğitim kamplarından oluşan birinci etapta 81, bu sabah 8 olmak üzere toplam 89 amaç imha edilmiş, çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Hava harekatı ile etkisiz hale getirilen teröristlerin ortasında terör örgütünün kelamda yöneticileri de bulunmaktadır. Büyük oranda yerli ve ulusal mühimmat kullanılan harekat sonrası tüm uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüştür. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle uğraşa en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu