Haber

Maden Faciasında Yaralanan İşçiden 5 Ay Sonra Acı Haber Aldı: Yeraltında Çalıştığını Ailesine Söylemedi

Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamada 42 işçi hayatını kaybetti. Patlamada ağır yaralanan ve 5 ay 22 gündür tedavi gören 38 yaşındaki Ayhan Akgül dün hayatını kaybetti.

Amasra ilçesinde 14 Ekim 2022 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Kuruluş Müdürlüğü’ne ait madende patlama meydana geldi. Patlamada 42 işçi hayatını kaybetti, 11 işçi yaralandı.

5 ay 22 gün tedavi gören Ayhan Akgül, dün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Akgül’ün ağabeyi Selahattin Akgül, “Ağabeyimin İstanbul’daki tedavi süreci çok zordu. Ağabeyim önce hastanede konuşuyordu sonra enfeksiyon kaptı. Sonra uyanmadı. 2012’de kura çekerek Türkiye’ye geldi. kardeşim hastaneye girdi.”

Sözlerine devam eden Selahattin Akgül, “O zamanlar sınava girdiğinde çok mutluydu. Biz de ‘Bak dikkatli ol’ diyorduk. Abim ilk başta yer üstünde çalışıyordu sonraları yeni mekanizasyon sistemi madene gelince yer altına indi ‘Yer üstünde’ dedim. Onunla konuştuğumuzda yerin üstünde olduğunu ama yerin altında olduğunu söyledi.”

2012 yılından bu yana madende makineleşme işçisi olarak çalışan evli ve iki çocuk babası Ayhan Akgül’ün, kılınacak cenaze namazının ardından Amasra ilçesine bağlı Çanakcılar köyünde toprağa verileceği öğrenildi. Cuma Duası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu