Ekonomi

Dolar güne nasıl başladı?

Dün yükseliş trendinde hareket eden dolar/TL, günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 19,2757 seviyesinden kapattı.

Yeni güne yatay bir seyirle başlayan Dolar/TL, 09.40 itibarıyla önceki kapanışının hemen altında 19.2740’ta işlem görüyor. Birebir dakikalarda Euro/TL bir önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 20,9850’den, £/TL ise 0,2 artışla 23.9250’den satıldı.

Dolar endeksi şu anda bir önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 102,3’te istikrarını korurken, Euro/dolar paritesi yüzde 0,3’lük değer kazancıyla 1,0890’da alıcı buluyor.

Analistler, ABD’de güçlü seyrini sürdüren işgücü piyasalarının ardından yarın açıklanacak enflasyon verilerinin ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ileriye yönelik politika adımlarına ilişkin beklentiler üzerinde etkili olmasının beklendiğini belirtti.

Analistler, Fed’in enflasyonla mücadele kapsamında ekonomik aktiviteyi yavaşlatmak istediğini belirterek, buna rağmen Banka’nın adımlarının ülke ekonomisinde ani bir durmaya neden olup olmayacağı konusunda piyasalarda endişenin devam ettiğini belirtti.

Analistler, bugün yurt içinde sanayi üretimi, yurt dışında Euro Bölgesi’nde perakende satışlar ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Küresel Ekonomik Görünüm Raporu’nun takip edileceğini belirtirken, teknik olarak dolar endeksinde 101,5 ve 100 takviye, 103 seviyeleri direnç. . konumunda olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu