Haber

Dilan Polat ve Engin Polat kaçtı mı? Polat çiftinin davasında son durum ne?

Dilan Polat “Engin Polat kaçtı mı?” sorularına yanıt aranıyor. ve “Polat çiftinin davasında son durum nedir?” Haklarındaki iddialar ailenin avukatları tarafından yapılan yazılı açıklamada ortaya çıktı. Dilan Polat ve Engin Polat’ın Türkiye’den kaçıp kaçmadığı sorusu gündemde. Dilan Polat ve Engin Polat kaçtı mı? Polat çiftinin davasında son durum ne? Detaylar haberimizde…

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT KAÇTI MI?

Polat ailesinin avukatları tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Müvekkillerimiz Engin Polat ve Dilan Polat hakkında uzun süredir kamuoyunu meşgul eden spekülatif iddialar haberler Dolayısıyla bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. Bilindiği üzere müvekkillerimiz hakkında yapılan asılsız ihbarlar, mesnetsiz tezler ve iftiralar sonucunda İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca müvekkillerimiz hakkında soruşturma başlatılmış olup, 22.10.2023 tarihinde kamuoyuna bir basın açıklaması yapılmıştır. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

“Söz konusu soruşturmaları Türkiye Cumhuriyeti adli makamlarının yürüteceği ve maddi gerçeğin ortaya çıkmasını sağlayacağına şüphe yoktur. Ancak, soruşturma konusu dışında pek çok asılsız ve asılsız tezin de ortaya çıktığını üzülerek görmekteyiz. Halen bazı kişiler tarafından gündem oluşturmak amacıyla kamuoyuna servis edilmeye devam edilmektedir.” “Amaç kelimenin tam anlamıyla müşterileri linç etmektir.”

“Bu süreci kendi çıkarları doğrultusunda kullanan, kamuoyuna asılsız beyanlarda bulunan, müvekkillerimizin kişilik haklarına zarar veren, gerçek dışı bilgiler sunan kişi ve tüzel kişiler hakkında gerekli hukuki süreci takip edeceğimizi, tüm hususları saklı tutacağımızı beyan ederiz. Bu amaçla her türlü dava ve şikâyet hakları saklıdır.Müşterilerimiz başlatılan hukuki süreçle ilgili tüm hukuki işlemlere yetkilidir.Resmi kurumlarca talep edilen her türlü bilgi ve belgeyi ivedilikle ilgili kurumlara iletmişlerdir. Müvekkillerimizin hukuki sürecin sonuçlanmasını beklediklerini ve hukuki süreç sonuçlanana kadar normal hayatlarına devam edeceklerini kamuoyuna duyurmaktayız.Çünkü müvekkillerimizin yargı makamlarına ve Türk yargısına olan inancı sonsuzdur.Bu açıklamalar ışığında karalama, “Kampanyalara itibar edilmemesini ve süreçte yargı makamlarına güvenilmesini rica eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

POLAT ÇİFTİNİN DAVASINDA SON DURUM NE?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, son dönemde işyerlerine silahlı baskınlarla gündeme gelen ve haklarında vergi kaçakçılığı iddiaları bulunan Dilan ve Polat ile eşi Engin Polat hakkında yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Engin Polat ve Dilan Polat ile diğer şüpheliler hakkında ihbar yapılmasının ardından soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Açıklamada, şüphelilerin “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Kanunlara” tabi olduğu belirtildi. Spor“Yarışmalarda bahis ve şans oyunlarının düzenlenmesine ilişkin kanunlara aykırılık” suçundan işlem yapıldığı belirtildi.

POLAT ÇİFTİNİN YURT DIŞINA ÇIKMASI YASAKLANDI

Açıklamada, soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirilmesi halinde adli kontrol tedbiri uygulandığı, şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulduğu ve belgeler üzerinde kısıtlama kararı verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca maddi gerçeğin her yönüyle ortaya çıkarılması için gerekli işlemlerin titizlikle yürütüldüğü kaydedildi.

Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) çiftle ilgili raporu da ortaya çıktı. Raporda ayrıca şirketler arasında şüpheli ilişkilerin olduğu ve plastik fatura düzenleyerek vergi matrahını düşürmeye çalıştıkları belirtildi.

İŞTE O FİRMALAR

Soruşturma kapsamındaki firmalar arasında Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Dilan Polat Estetik Sağlık Hizmetleri, Milda Gayrmenkul Otomotiv Sanayi, Dinomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milan Polat İnşaat Turizm, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Rise And Shine Cosmetics, Nez Demir yer alıyor. Güzellik Merkezi. Engin Polat’ın özel bir şirket, Engin Polat Alüminyum’un ise şahıs şirketi olduğu öğrenildi.

Soruşturma belgesinde yer alan MASAK raporunda, Dilan Polat’ın internet üzerinden yapılan satışlardan elde edilen kurum kazancının vergi matrahını azaltmak amacıyla sahte belge kullanmış olabileceği değerlendirildi. Ayrıca Dilan Polat’ın sahibi olduğu ‘Rise and Shine Kozmetik’ şirketinin de uydurma belgelerin editörlüğünü yaptığı değerlendirildi. Sahte belge düzenleyen 3 tedarikçi firmadan toplam 225 milyon 743 bin lira değerindeki mal alımının da gerçek olmadığı belirlendi.

sason-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu