Haber

Bursa’da ücretsiz yapı risk değerlendirmeleri başlıyor

BURSA (İGFA) –Başta Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyeleri depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde değerli çalışmalara imza atarken, AK Parti İl Başkanlığı ile uyum içinde düzenlenen toplantıda bugüne kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Bursa Milletvekilleri, AK Parti belediye başkanları ve partinin 17 ilçe başkanı katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başta olmak üzere tüm ilçe belediye başkanları, deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalar ve bölgedeki ekip ve araç sayısı hakkında bilgi verdi. Toplantıda ayrıca Ramazan ayı boyunca ilçelerde bir ay boyunca düzenlenen iftar programları ve gıda yardımlarına deprem bölgesi kadar Bursa’ya gelen depremzedelere de öncelik verilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin olası deprem hazırlıkları, kentsel dönüşüm ve 1/100 bin ölçekli çevre düzenleme planı çalışmaları da bir sunumla katılımcılara anlatıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıda Bursa’nın deprem sonrası yaraları sarma çabalarının değerlendirildiğini belirterek, afet bölgelerinde büyük bir özveriyle çalışan tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.

ÖNCELİKLİ ÜÇ MERKEZİ İLÇE.. 17 İLÇEYİ KAPSAYACAK

Toplanan yardımların bölgeye ulaştırılması, depremzedelerin Bursa’da misafir edilmesi ve deprem bölgesinde tüm belediye hizmetlerinin hayata geçirilmesi açısından değerli bir çalışma yapıldığını kaydeden Lider Aktaş, şunları da konuştu: Öncelikle üç merkez ilçeden başlayarak 17 ilçeyi kapsayacak gözlemsel bina risk değerlendirme çalışmasına başlıyoruz. Bu hizmeti başvuran herkese ücretsiz olarak sağlayacağız. Kaçak yapılaşmaya karşı duruşumuz asla değişmeyecek. Bu noktada hemşerilerimiz kesinlikle kaçak yapılaşmaya başvurmamalıdır. Kaçak yapılaşma insanlığa ve şehre yapılmış bir kötülüktür.

haber-damal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu