Haber

Ümit Erol’un Bodrum’da öldürülmesiyle ilgili iddianame hazırlandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Ümit Erol’u (50) öldürüp yol kenarında kum dolu çuvala gömdüğü iddiasıyla yargılanan 4’ü tutuklu 8 sanık hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Erol’un içkisine ilaç katılarak bayıltıldığı, ardından da silahla göğsünden vurularak öldürüldüğü belirtildi.

28 Haziran 2022 gecesi Ortakent Üniversitesi Caddesi üzerinde yol kenarındaki toprak yığınından kötü koku geldiğini fark eden vatandaşlar, durumu güvenlik güçlerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri gelen Ortakent Dilekyolu Kavşağı ile Güzel Sanatlar Fakültesi binası arasında yapılan incelemede, yol kenarındaki toprak yığınının altında içinde kum bulunan bir çuval ve bir ceset ortaya çıktı. Yetişkin bir erkeğe ait olduğu düşünülen cesedin üzerinde herhangi bir kimlik bulunamadı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından parçalanan ceset olay yerinden alınarak otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cesedin Ümit Erol’a ait olduğu belirlendi

Başlatılan soruşturma kapsamında, ağabeyinin Çiftlik Mahallesi’nde Ümit Erol isimli vatandaş hakkında kayıp şikâyetinde bulunduğu ve 20 Haziran’da kardeşinin kaybolduğunu bildirdiği öğrenildi. Yapılan incelemede cesedin kendisine ait olduğu belirlendi. Ümit Erol isimli vatandaş.

8 şüpheli gözaltına alındı

Soruşturma kapsamında HTA, annesi FNA, anestezi teknisyeni BA ve G.İ., ED, ATS, SE ve TBS gözaltına alındı. Çapraz sorguya alınan şüphelilerden 7’si tutuklanırken, ATS adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. ED, SE ve TBS de soruşturma süresince serbest bırakıldı.

Olayla ilgili hazırlanan 6 sayfalık iddianame yaklaşık bir buçuk yıl sonra tamamlandı. HTA, annesi FNA, anestezi teknisyeni BA ve G.İ. Hakkında “Bedensel veya zihinsel olarak kendini savunamayacak durumda olan kişiyi kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, tutuksuz sanıklar hakkında ise “yok etme, yok etme” suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. delilleri gizlemek”.

İçkisine ilaç verip onu etkisiz hale getirdiler.

İddianameye göre, araç kiralama işi yürüten HTA, annesi FNA’ya olan borcunu ödemeyen Ümit Erol’a kin besliyordu. HTA, 20 Haziran 2022’de Erol’u annesinin ortak olduğu Umurça Mahallesi’ndeki araç kiralama işletmesine çağırdı. HTA, anestezi teknisyeni arkadaşı BA’dan aldığı ilaçları Ümit Erol’un içeceğine, ardından da BA ile birlikte ekleyerek Erol’u etkisiz hale getirdi. Ümit Erol’u arabaya bindirip Kızılağaç Mahallesi’ne doğru yola çıktılar. Anestezi teknisyeni BA, bilinci kapalı olan Erol’un koluna şırıngayla ilaç enjekte etti. HTA, anestezi teknisyeni arkadaşı BA’yı yolda bıraktı. HTA, Kızılağaç Mahallesi’ndeki ormanlık alana giderek Erol’u baygın halde göğsünden vurarak yaraladı.

Öldüğünden emin olmak için geri döndüm

Ümit Erol’u ormanlık alanda yaralı bırakan HTA, ofisine dönerek kendisiyle birlikte çalışan ATS ve teknik ekibi çağırarak güvenlik kamera görüntülerini sildirdi. HTA, Ümit Erol’un arkadaşı G.İ.’ye gitti. öldüğünden emin olmak için. Tekrar ormanlık alana gitti. İkili, yaralı adamı tekrar vurarak öldürdü.

Hasta bebeğin tedavisini üstleneceklerine söz verdiler

HTA’nın annesi FNA, daha önce tanıdıkları ED ile buluşarak cenazeden kurtulma sözü verdi ve karşılığında hasta bebeğinin tedavisini üstleneceklerine söz verdi. Teklifi kabul eden ED, cenazeyi gömdüğü gece taşıyabilmek için FNA’dan battaniye istedi. ED, cesetten kurtulmak için arkadaşları SE ve TBS’den yardım aldı. ED, SE ve TBS, marketten cenazeyi sarmak için malzeme alarak, kiraladıkları araçla naaşı Ortakent Üniversitesi Caddesi’ne götürdü. Cesedi kum dolu bir çuvala koyup üzerine toprak döküp sakladılar. Katil zanlısı HTA, olayın ardından kişilerin hesaplarına para gönderdi. – MUĞLA

diyadin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu