Haber

THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer, mahkemede ilk savunmasını yapacak

Aralarında THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın yargılandığı davada Özer’in hakkındaki suçlamalara ilişkin ilk savunmasını bugün yapılacak duruşmada yapması bekleniyor.

Arnavutluk’ta 30 Ağustos’ta kırmızı bültenle aranırken yakalanan kripto para borsası THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesine karar verildi. Faruk Fatih Özer, 20 Nisan’da Türkiye’ye getirildi. Hakkında 40 bin 564 yıla kadar hapis cezası talep edilen Faruk Fatih Özer, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Faruk Fatih Özer, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, ardından hakkında “savcılık” ifadesi çıkartılan Terör ve Organize Kabahatler Büro Amirliği’nde yaklaşık 2 saat süren çalışma. Özer, savcılık ifadesinde, bugünkü duruşmaya işaret ederek, hakkındaki suçlamalara ilişkin savunmasını mahkemede yapacağını bildirdi.

ÖZER’DEN İLK KEZ SAVUNMA BEKLENİYOR

Aralarında Faruk Fatih Özer’in de bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasına Özer ve 5 sanık tutuklu bulundukları cezaevinden çıkarıldı. Bazı müştekiler avukatlarıyla birlikte salonda hazır bulundu. Duruşmada Faruk Fatih Özer’in siyah tişört ve gri sweatshirt giydiği görüldü. Duruşma, müştekilerin kimliğinin tespit edilmesiyle başladı.

TALEPTEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 21 sanık, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek’, ‘Bilişim sistemlerini banka veya kredi kuruluşlarından araç olarak kullanarak dolandırıcılık’ ve ‘Dolandırıcılık’ suçlarından yargılandı. tacirlerin veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin hatadan kaynaklanan malvarlıklarının aklanması”. 1.164 yıldan 40.564 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

haberkulp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu