Haber

Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nda dönüşüm başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nda kapsamlı tadilat çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Mansur Yavaş’ın haziranda tanıtımını yaptığı 110 projeden biri olan Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yenileme Projesi kapsamında, otopark, geçen yıl devralınmasının akabinde süreksiz tadilat çalışması yapılarak kullanıma açıldı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı takımları tarafından şu an yenileme çalışmaları yürütülen 800 araçlık otopark, çalışmaların tamamlanmasıyla kent merkezindeki park problemine tahlil olacak.

Otoparkın birinci katı, 400 metrekarelik kütüphaneye dönüştürülecek, otoparkın yer katında ise 1000 metrekarelik kafeterya alanı yer alacak.

Yeni toplumsal tesisin, bilhassa Kolej ve Kurtuluş semtlerindeki üniversite öğrencilerine hitap etmesi planlanıyor.

Otoparkın 27 bin 500 metrekarelik 4 katı araçlar için kullanılacak. Elektrik altyapısından kamera sistemlerine, otomasyon altyapısından havalandırma ve aydınlatma sistemlerine kadar birçok bakım tamir çalışmasının yapılacağı otoparkta, yangın söndürme ve acil durum yönlendirmeleri ile yatay dikey işaretlemeler de yenilenecek.

800 araçlık otoparkın 40 araçlık yeri engelliler için ayrılacak, elektrikli araçlar için de şarj istasyonları kurulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Fen İşleri Daire Başkanlığı Üstyapılar Şefi Latif Yeşil, çalışmaları 3 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu