Haber

Murat Kurum söz verdi: İBB maaşları hızla düzeltti

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 17 Ocak’ta yaptığı açıklamada, İBB çalışanlarının haklarını koruyacaklarını vurgulayarak, şunları söyledi: “Bir haftadır gittiğim her yerde benzer şikayetlerle karşılaşıyorum. İBB’de veya bağlı şirketlerde çalışan arkadaşlarım bana gelip özlük hakları ve maaşlarıyla ilgili sıkıntıları anlatıyorlar. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz baskı yapmıyoruz. Göreve geldiğimizde İBB ve bağlı kuruluşlardaki çalışanlarımızın özlük haklarını ve maaşlarını ayarlayacağız. Bunun adımlarını da acilen atacağız. 1 Nisan’ı bekleyin.”dedi.

“İBB ÇALIŞANLARIMIZIN HAKLARINI KORUYACAĞIZ”

Kurum dün konuyla ilgili yeni bir paylaşım yaptı. “1 Şubat’ta yani Nisan ayında göreve geldiğimizde İstanbulluların daha mutlu, daha müreffeh bir hayat yaşaması için ne gerekiyorsa yapacağız.” Kurum şunları söyledi: “İBB çalışanlarımızın haklarını koruyacağız. Çalışanlarımızın yıllardır özensiz davranılan özlük haklarını koruyacağız, terfi konusunda hak gasplarını ortadan kaldıracağız. Çalışanlarımız rahat etsin. Nisan ayının prestijiyle 1, süreci şeffaf ve eşitlikçi bir şekilde yönetip tamamlayacağız, herkes hakkını alacak!“dedi.

İMAMOĞLU’NDAN ACİL ‘ İYİLEŞTİRME’ KARARI

Kurumun verdiği sözün ardından CHP yönetimindeki İBB, çalışanların maaşları ve terfileri konusunda acele adım atmak zorunda kaldı.

CHP İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Tüm çalışanlarımıza Ocak ve Mart döneminde artışla baz fiyat uygulanmış ve maaşlarında yüzde 10 oranında düzenleme yapılmıştır. 5 yıllık onurlu hizmet süremize bir teşekkür olarak, sivil maaşlarımızı vermeye karar verdik. hizmetkarlara Şubat 2024 için 1 maaş özel ikramiyesi.” söz konusu.

KURUMDAN AÇIKLAMA: ACİL BİR ADIM ATMAK ZORUNDA KALDILAR

Kurum, mevcut İBB yönetiminin İBB çalışanlarına verdiği sözü aceleyle hayata geçirmesinin ardından bir açıklama yaptı. “Mevcut İBB yönetimi, açıklamalarımız üzerine İBB çalışanlarının maaşları ve terfileri konusunda acilen adım atmak zorunda kaldı. İBB çalışanlarımız adına mutluyum ama çalışanlarımız emin olun ki çok daha yeterli şartlar ve fiyatlar altında çalışmaya devam edecekler. En kısa zamanda göreve başlayacağız.”söz konusu.

KAYNAK: HABER7

haberbuyukcekmece.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu