Haber

Milli programını yarıda kesen Yerlikaya ve Bayraktar Erzincan’a gidiyor

Erzincan’ın İliç ilçesine bağlı Çöpler köyünde altın madeninin bulunduğu bölgede geniş bir alanda heyelan meydana geldi.

Ocaktan çıkarılan toprağın istiflenmesiyle oluşan kümelenmenin oluştuğunu belirten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olayın kümenin heyelan sonucu meydana geldiğini belirterek, tüm AFAD çalışanlarını, kamu kurum ve kuruluşlarını gönderdiklerini belirtti. Bölgedeki organizasyonlar başta arama kurtarma olmak üzere valiliklerle uyumlu seferberlik ruhuyla bölgeye gidiyor.

Arama kurtarma çalışmalarına yaklaşık 400 kişinin katıldığını bildiren Yerlikaya, bölgede çalışmaların devam etmesi halinde gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

9 kişi yeraltında

Enkaz altında kalanların aileleri ve meslektaşlarına gereken saygıyı göstermek istediklerini vurgulayan Yerlikaya, madende toplam 667 kişinin vardiyalı olarak çalıştığının kendisine bildirildiğini söyledi.

Yerlikaya, vali ve şirket yetkilileriyle görüştüklerini belirterek, “Maalesef 9 çalışanımızın bu heyelandan olumsuz etkilendiği bilgisi var.”dedi.

Yerlikaya ve Bayraktar Türkiye’ye dönüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yurt dışı ziyaretinde bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Mısır programını yarıda keserek Türkiye’ye döndü.

Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, maden kazasının ardından bölgeye sevk edilen arama kurtarma ekiplerinin 9 maden işçisine ulaşmak için çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, bakanlık olarak gelişmeleri an be an takip ettiklerini belirtti. ilk andan itibaren kurulan kriz merkezinde. “Çalışmaları daha yakın koordine edebilmek adına bu geceden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızla yürüttüğüm uluslararası programa ara vererek bölgeye geçeceğim.”Bu kelimeyi kullandı.

haber-viransehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu