Ekonomi

Merkez Bankası önünde eylem düzenleyen TKP’lilere gözaltı

Türkiye Komünist Partisi (TKP), bugün Merkez Bankası önünde hükümetin ekonomi politikalarına karşı yürüyüş ve protesto eylemi düzenledi. Eylemde 20 TKP’li gözaltına alındı.

“Bu ülke bizim” sloganlarının atıldığı eylemde, ABD’den Merkez Bankası Başkanı, İngiltere’den ekonomi bakanı getirilerek ülkenin usulüne uygun olarak bataklığa sürüklendiği belirtildi.

TKP Ankara İl Başkanı Ali Ufuk Arıkan yaptığı açıklamada, “Milleti günden güne yoksullaştıranların, patronlar ne derse onu yapanların hesabını sormak için buradayız. Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın övgüsünü izliyoruz. Sadece Cumhur İttifakı ve yandaşları değil Mehmet Şimşek de Hazine’nin başına geçmek için çeşitli görüşmeler yapan Millet İttifakı da bu güzelleştirmelerin bir parçası” dedi.

‘PATRON İKİSİ DE ARKADAŞ’

Hem Mehmet Şimşek’in hem de Hafize Gaye Erkan’ın işveren dostu olduğunu vurgulayan Arıkan, “Onların umursadığı tek şey kendi koltukları, patronları daha da zengin etmek için ellerinden geleni yapmıyorlar.”

Seçimden bu yana geçen her dakika halkın daha da yoksullaştığına işaret eden Arıkan, “Bu ahlaksız sömürü düzenine mutlaka son vereceğiz” dedi.

20 TUTUKLAMA

Polisin müdahale ettiği eylemde 20 TKP’li gözaltına alındı.

TKP Ankara İl Teşkilatı yaptığı açıklamada, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını istedi. (HABER MERKEZİ)

banazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu