Ekonomi

Martı, New York Borsası’nda Türk bayraklarıyla karşılandı

Martı, New York Borsası’na açılma sürecini tamamlıyor. Martı Kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Yakın gelecekte New York Borsası’nda gong çalma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.”

Türkiye’nin önde gelen ulaşım uygulamalarından Martı, New York Menkul Kıymetler Borsası’na (NYSE) açılış sürecini tamamlamak üzere. Alper Öktem, şirketin NYSE süreciyle ilgili olarak New York’ta yetkililerle görüşmelerde bulundu. Öktem, bu görüşmelerin yanı sıra başta NYSE kanalları olmak üzere yerli ve yabancı basına da süreçle ilgili bilgiler verdi.

Oğuz Alper Öktem mobilite bölümünün geleceği, şirketin yakın dönem planları ve NYSE sürecinden bahsetti. Öktem, deprem felaketiyle ilgili olarak, “Zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde New York Borsası ekranlarında bayrağımızı görmekten mutluluk duyuyoruz. Yetkililere bu dayanışma örneği için teşekkür ediyorum.”

ABD ziyaretinin ardından bilgi veren Öktem, “Yakın zamanda New York Borsası’nda gongu çalma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Bu sayede alınan yatırımlar Türkiye’ye aktarılıyor, Türkiye’ye dönüşüyor. İstihdam ve teknoloji üretiminin gelişmesine öncülük ediyoruz” dedi.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından New York Borsası’nda Türk bayrağını dalgalandıracak olan Martı’nın bu atılımı, şirketi halka arz etmeyi başarmış dünyanın önde gelen teknoloji devleri arasına sokacak. kuruluşundan itibaren 4 yıl içinde. – İSTANBUL

pazaryoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu