Haber

Konya’da Çayhane İşletmecisi Meslektaşını Öldürdü

KONYA’nın Güneyşığı ilçesinde çay ocağı işletmecisi Ali Osman Kurt (30), daha önce kavga ettiği meslektaşı Yıldırım Uyan’ı (42) otomobiliyle vurarak öldüresiye dövdü ve cesedini gömdü. Ailenin kayıp şikayeti üzerine Uyan’ın öldürüldüğü ortaya çıktı, gözaltına alınan Kurt ise tutuklandı.

Günaysınır’da yaşayan Ali Osman Kurt ile meslektaşı Yıldırım Uyan, 17 Ocak’ta iş meselesi nedeniyle tartıştı ve kavga etti. Kavga sırasında Uyan, Kurt’un kafasına sert bir cisimle vurarak yaraladı. Taraflar bu olayla ilgili birbirlerine şikayette bulundu. 1 Şubat’ta Ali Osman Kurt, cadde kenarında yürüyen Yıldırım Uyan’a aracıyla çarptı. Kurt, yola atılan Uyan’ı sopayla dövüp, ellerini ve ayaklarını bağlayarak aracıyla dağlık bölgeye götürdü. Öldüğünü anlayınca Uyan’ın cesedini gömdü.

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSUNDA

Yıldırım Uyan’ın babası Ali Uyan, 3 Şubat’ta polis merkezine giderek, oğlu Yıldırım Uyan’dan 2 gündür haber alamadıklarını söyledi. Bunun üzerine Uyan’ın çevresindekilerin ifadesini alan polis, Uyan’ın en son Bozkır Sokak’ta görüldüğünü belirledi. Sokaktaki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, Ali Osman Kurt’un otomobiliyle Uyan’a çarpıp dövdüğünü belirledi.

BEDENİNİ YAKMAK İSTEDİ

Gözaltına alınan Kurt, ilk sorgusunda bu iddiayı yalanladı. Kurt daha sonra hatasını itiraf ederek, “Daha önce iş nedeniyle kavga etmiştik. Bana ve aileme zarar vereceğini düşündüm. Olay günü onu aracımla takip ettim. Önce arabamla ona çarptım. Daha sonra demir sopayla dövdüm. Ellerini ve ayaklarını bağlayıp arabaya bindirdim. Dağlık arazide yakmaya çalıştım.” “Ama yakamadım. Daha sonra gömdüm” dedi.

“Yıldırım Uyan’ın cansız bedeni, Ali Osman Kurt’un gösterdiği yerde bulundu. Ali Osman Kurt, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. Uyan’ın cenazesi bugün ilçe mezarlığına defnedildi.

kartepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu