Haber

İstanbul’da düzensiz göçmen operasyonu: 46 kişi yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü dün düzenlenen operasyonlarda 46 kaçak göçmenin yakalandığını duyurdu. Polis, kentte son 5 ayda yakalanan kaçak göçmen sayısının 21 bin 512’ye ulaştığını açıkladı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Göçmen Kaçakçılığı ve Kaçakçılık ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa’da 8 adreste yabancı uyruklu kişilerin kaldığını belirledi. Ekipler dün bu adreslere düzenledikleri eş zamanlı operasyonda 29 düzensiz göçmeni yakaladı.

17 DÜZENLİ GÖÇMEN HURDA İLLERİNE GİDEN ARAÇTAN ÇIKTI

Ekipler, göçmen kaçakçılığının önlenmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Fatih’te bir minibüsün de sınır illere sık sık sefer yaptığını belirledi. Yapılan teknik takibin ardından dün seyir halindeyken durdurulan araçta düzensiz 17 göçmen yakalandı. Araç sürücüsü E.Ş. gözaltına alındı.

Dünkü operasyonlarda yakalanan 46 düzensiz göçmen hakkında sınır ötesi işlem başlatıldı.

5 AYDA 21 BİN 512 SİSTEMSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Açıklamaya göre, kentte 1 Ocak 2023 ile 24 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında düzenlenen toplam 107 operasyonda göçmen kaçakçılığı yapan 145 şüpheli gözaltına alındı. Kent genelinde düzenlenen operasyon ve denetimlerde 21 bin 512 düzensiz göçmen yakalandı. yakalanmış. Geri gönderme merkezlerine teslim edilen düzensiz göçmenlerin 7.203’üne adli işlem, 14.309’una idari işlem yapıldı.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu