Teknoloji

İngiltere’de bir uçurumun tepesinde ortaya çıkan totemin gizemi

İngiltere’nin güney kıyısında bir uçurumun tepesinde gizemli bir şekilde aniden bir “totem” belirdi.Heykeli kimin inşa ettiği veya yerleştirdiği şu anda bilinmiyor, ancak yerel halk, yetkililer tarafından hızla kaldırılmadan önce planlama izni alabilmek için sanatçı hakkında bilgi edinmek istiyor.

Kent Yaban Hayatı Vakfı(Kent Wilderness Vakfı), totem geçenlerde Dover ve Folkestone arasındaki North Downs Yolu’nun uçurumun tepesinde görüldü. Capel-Le-Ferne’deki bir doğa rezervinde bir gecede ortaya çıktı. Tek bir ağaç gövdesinden oyulmuş olan totem, yaklaşık 2,4 metre yüksekliğinde ve Üzerine Perkūnas adı kazınmıştır.

Perkūnas, özellikle günümüz Litvanya ve Letonya çevresinde Baltık mitolojisiyle ilişkilendirilen şimşek, gök gürültüsü ve fırtına tanrısıdır. Baltık tanrı panteonundaki en güçlü lordlardan biri Perkunalar, genellikle antik Yunan tanrısı Zeus,İskandinav haham Thorve roma tanrısı Jüpiterbenzer olarak görülmektedir.

Totem’in buraya nasıl geldiği konusunda kimsenin bir fikri olmasa da oldukça yetenekli biri tarafından yapıldığı açık.

Kent Wildlife Trust’tan Bölge Müdürü Ian Rickardsyaptığı açıklamada, ” Bunun arkasındaki sanatçı, ayrıntıları titizlikle oymak için saatler harcamış olabilir ve biz de bunu rezervimizde tutmak istiyoruz. Sanat eseri, selfie çeken ve enstalasyon için bizi tebrik eden yürüyüşçüler tarafından büyük beğeni toplamış görünüyor, ancak oraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikrimiz yoktu – bu bir ‘Totem’ gizemi” söz konusu.

Yerliler bu totemi oldukça seviyor gibi görünüyor, ancak geleceği şu anda garanti değil. Yerel yetkililer, Kent Wildlife Trust’tan heykeli yerinde tutmak için geriye dönük planlama izni vermesini istedi. Vakıf, bu sürecin bir parçası olarak bulunması çok zor olan sanatçıyı tanımlamak istiyor.

Rickards” Yerel meclis, planlama iznini sunmamız için bize sekiz hafta verdi ve ‘Perkūnas’ın arkasındaki kişiyi takip etmek ve biraz daha ayrıntı (totem) elde etmek harika olurdu. Planlama başvurusunun Vakfa bir maliyeti olacaktır, bu nedenle süreci finanse etmek için bağışta bulunmak isteyen herkes minnetle kabul edilecektir.” ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu