Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek yeni program çalışmaları için istişarelerde bulunacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Bu dönemde yeni program çalışmaları çerçevesinde toplumun tüm kesimleri, iş dünyası, finans sektörü, sendikalarımız ile istişarelerde bulunacağız. toplumda refahın artmasını sağlayacak bir modelle yolumuza devam ediyoruz.” söz konusu.

Şimşek, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) üyesi bankaların yöneticileriyle TBB’nin Akmerkez lokasyonunda bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplantının ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Şimşek, “Bu dönemde yeni program çalışmaları çerçevesinde toplumun tüm kesimleri, iş dünyası, finans sektörü, sendikalarımız ile istişarelerde bulunacağız. Devam edeceğiz. toplumda refahı artıracak bir modelle yola çıkıyoruz.” söz konusu.

Bugün yapılan toplantının bir istişare toplantısı olduğunu belirten Şimşek, Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörünü konuştuklarını söyledi.

Şimşek, “İlginize teşekkür ederim. Doğrusu bu kadar ilgiyi (toplantıya basının ilgisini) beklemiyordum. Bu aşamada söyleyeceklerim bunlar…” dedi.

silifkeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu