Haber

Gazze’de UNRWA Depolarına Giriş Arttı

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) Gazze Yöneticisi Thomas White, binlerce kişinin UNRWA depolarına girerek gıda ve hijyen malzemeleri aldığını belirtti. White, “Bu, üç haftadır süren savaş ve Gazze’deki sıkı kuşatmanın ardından sivil düzenin bozulmaya başladığının endişe verici bir işareti” dedi.

UNRWA Gazze Yöneticisi White, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Binlerce kişi, Gazze Şeridi’nin orta ve güney bölgelerindeki UNRWA depolarına ve dağıtım merkezlerine girerek buğday unu ve hijyen malzemeleri gibi diğer temel malzemeleri aldı. Deir al. Balah, UNRWA’nın Mısır’daki deposudur.” İnsani yardım konvoylarından gelen malzemeleri burada depoluyor. Bu, üç haftadır süren savaş ve Gazze’deki sıkı kuşatmanın ardından sivil düzenin bozulmaya başladığının endişe verici bir işareti. İnsanlar korkmuş, sınırlı ve çaresizdir. Telefon ve internet iletişim hatlarındaki kesintiler gerginliği ve kaygıyı artırdı, “O da artıyor” dedi.

“İNSANİ YARDIM YETERSİZ”

Temel ihtiyaçlara yönelik malzemelerin tükenmeye başladığını ve gelen insani yardımların da yetersiz olduğunu belirten White, “Piyasadaki malzemeler tükenirken, Mısır’dan tırlarla Gazze Şeridi’ne gelen insani yardımlar da yetersiz kalıyor. toplumların temel hayatta kalma ihtiyaçları çok büyük, aldığımız yardımlar yetersiz ve tutarsız.” “Bugüne kadar bir haftada 80 TIR’ın biraz üzerinde yardım Gazze’ye girdi. 28 Ekim Cumartesi günü iletişim kesintisi nedeniyle konvoy gerçekleşmedi. Yardımların kabulü ve depolanmasında ana aktör UNRWA’ydı. Gazze Şeridi, konvoyun geçişini koordine etmek için taraflarla iletişime geçemedi.” kullanılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu