Haber

Euro NCAP’ten ID.Buzz ve New Amarok’a beş yıldız

Volkswagen Ticari Araç’ın iki yeni modeli ID. Buzz ve New Amarok, yılın son Euro NCAP testlerinde beş yıldız aldı

Avrupa’nın bağımsız test kuruluşu Euro NCAP tarafından açıklanan yılın son test sonuçlarında Volkswagen Ticari Araç’ın birbirinden tamamen farklı teknik tasarım özelliklerine sahip iki modeli ID oldu. Buzz ve New Amarok, en yüksek derece olan “5 Yıldız” ile derecelendirildi.

Yeni çağın Bulli’si olarak tanımlanan ID. Buzz, kapsamlı ve işlevsel güvenlik teknolojilerine sahip bir araç olduğunu hem çarpışma hem de yolcu koruma değerlendirmelerinde derecelendirerek kanıtladı.

Volkswagen Ticari Aracın tamamen elektrikli MPV kimliği. Buzz, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, kokpitte orta ve yan hava yastıkları ve perde hava yastıklarını standart olarak sunuyor. Hava yastıklarının aracın gövde yapısına en uygun kombinasyonda araç içerisine yerleştirilmesi sayesinde ID.Buzz, Euro NCap yolcu koruması için alınabilecek en yüksek puanların yüzde 92’sini elde etti.

Euro NCAP değerlendirmelerinden 5 yıldız alan Volkswagen Ticari Araç’ın bir diğer modeli de, gelecek yılın ilk yarısında pazara sunmayı planladığı premium pick-up modeli Yeni Amarok oldu.

Yeni Amarok, bu başarıyı çok sayıda sürüş takviyesi ve acil durum fren sistemlerinden oluşan sağlam yapısıyla elde etti. Diz hava yastıkları da sunan Yeni Amarok, ön ve yan çarpma testlerinde de en uygun puanları aldı.

Euro NCAP testlerinde kaza önlemede en yüksek puanları alan her iki model de standart ve/veya opsiyonel birçok sürüş yardımı ve acil fren sistemi ile ön plana çıktı. “Güvenlik Desteği” kategorisinde, fiyatlandırılan araçların alabileceği en yüksek reyting puanı, ID. Buzz yüzde 90, New Amarok ise yüzde 84 oy aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu