Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Antalya’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Expo Fuar Alanı Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Antalya İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan, ülkenin turizm başkenti, tarımın, ticaretin, sanayinin ve diplomasinin lokomotif kenti Antalya’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’yü daha önce açıkladıklarını hatırlatan Erdoğan, ilçe belediye başkan adaylarının kararlılığıyla tam saha basınla çalışacakları bir döneme girdiklerini belirtti.

30 yıl önce yerel yönetimlerde ilk göreve geldiklerinde karşılaştıkları engellere, zorluklara ve haksızlıklara rağmen şehirlere hizmet etme aşkıyla çalıştıklarını belirten Erdoğan, millete hizmet yolunda bahane aramadıklarını, özveriyle çalıştıklarını söyledi. asla kolay yolu seçenler arasında yer almadıklarını, belediyelerin kaynaklarını en doğru, aktif ve hakkaniyetli şekilde kullandıklarını. kullanarak vatandaşların sorunlarına çözüm ürettiklerini kaydetti.

Erdoğan, “Geçen seçimde iktidara gelen CHP zihniyetinin ideolojik esareti altında boğulan, umutları tükenen şehirlerimizi çok kısa sürede yaşanabilir hale getirdik. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere şehirlerimiz” dedi. Hizmet ve çalışma politikamıza kattığımız taşımacılıktan ulaşıma kadar çeyrek asırdır altın çağını yaşadı.” “Şehirlerimiz resmi olarak çevreden sosyal belediyeciliğe, altyapı ve üst yapıya kadar her alanda gelişme kaydetti.” dedi.

Yerel yönetimlerde bugüne kadar görülmemiş hizmetleri vatandaşların yararına sunduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman vatandaşın yanında olduklarını ve böyle bir anlayışla illere hizmet ettiklerini ifade etti.

Erdoğan, şehirlerin nüfusu arttıkça ve kentleşme arttıkça insanların belediyelerden beklentilerinin de değiştiğini vurguladı.

“Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı vizyonumuza hazırlayacak bir yol haritası ortaya koyduk.”

Belediyeleri sadece vatandaşların çöplerini toplayan, yol, park yapan, toplu taşıma hizmeti veren bir konumdan çok daha geniş görevler yapan bir konuma yükselttiklerinin altını çizen Erdoğan, şöyle konuştu: “AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak bu Bu değişen ve çeşitlenen beklenti sepetini karşılama sorumluluğumuz var.” Mücadelenin içindeyiz. Aşık Yunus’un veciz ifadesiyle ‘Sevdik, aşık olduk. Sevildik, sevildik. Biz hep yeniden doğarız, bizden kim bıkabilir ki?’ Aziz milletimize daha iyi hizmet verebilmek için sadece kadromuzu değil belediyecilik vizyonumuzu da yeniledik, geliştirdik ve neredeyse mükemmelleştirdik. Bu anlayışla, yerel yönetimlerdeki 30 yıllık zengin deneyimimizi, 21 yılı aşkın iktidar deneyimimizle birleştirdik. Şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı vizyonumuza hazırlayacak kapsamlı bir plan oluşturduk. Türk Yüzyılı şehirleri için gerçek belediyecilik temalı bir yol haritası ortaya koyduk ve bunu 30 Ocak’ta Ankara’da seçim beyannamemiz olarak kamuoyuyla paylaştık.

Amacımız, özellikle muhalefet iktidarında durumu giderek kötüleşen şehirlerimizi, bir an önce içine düştüğü girdaptan çıkarıp, hak ettikleri yüksek standartlarda hizmet sunmaktır. İstanbul perişan oldu. Ankara perişan oldu. İzmir gerçekten berbat. Antalya tamamen yerle bir oldu. CHP zihniyetinin elinde her geçen gün zemin kaybeden şehirlerimizi artık gerçek belediyecilik anlayışıyla buluşturmakta kararlıyız. Şehirlerimizi, iş yapmak ve ulusun dertlerine çözüm bulmak yerine gösteri yapan ve kişisel amaçlar peşinde koşan hırslı insanların insafına bırakamayız. Antalya’nın bir 5 yıl daha kaybetmeye dayanamayacağını biliyoruz. İnşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakı ile Antalya yeni bir döneme yelken açacak.”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü’nün bilgi birikimi, tecrübesi ve uzman ekibiyle şehre hizmet etmeye hazır olduğunu belirten Erdoğan, ilçe belediye başkanlarının desteğiyle 31 Mart’ta Antalya’nın altın çağının başlayacağını belirtti.

İlçe belediye başkan adayları açıklandı

Akseki: İbrahim Özkan

Aksu: Durmuş Kağan Şahin

Alanya: Adem Murat Yücel

Demre: İbrahim Oğuz (MHP)

Döşemealtı: Bekir Kıvrım

Elmalı: Durmuş Ali Gökçe

Finike: Cenk Şimşek (MHP)

Gazipaşa: Mustafa Aksoy (MHP)

Gündoğmuş: Ali Gülen

İbradi: Hatice Sekmen

Kaş: Keyifli Ulutaş

Kemer: Rahman Şeker

Kepez: İstek Sümer

Korkuteli: Sadık Önal (MHP)

Konyaaltı: Durali Kolpak

Kumluca: Hüseyin Orhan Tekin

Manavgat: Prof. Dr. Süleyman Okudan

Muratpaşa: Özdemir Manavoğlu

Serik: Veli Vural

tirebolu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu