Haber

CPR tarafından hayata döndürülen yeni doğan köpek yavrusu

CPR tarafından hayata döndürülen yeni doğan köpek yavrusu

Artvin’in Yusufeli ilçesinde baraj nedeniyle sular altında kalacak bölgelerdeki sokak hayvanlarının tahliyesi sırasında kalbi duran yavruya ARTVİN Gönüllü Veteriner Teknisyeni kalp masajı ve suni teneffüs yaptırdı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh nehri üzerinde yapımı tamamlanan Yusufeli Barajı’nın su tutma işlemi nedeniyle bölgelerdeki sokak hayvanlarının tahliyesi sürüyor. Hayvanları, Doğayı, İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği koordinasyonunda gönüllülerin katıldığı çalışmada tespit edilen hayvanlar tek tek toplanarak sular yükselmeden inanç alanına naklediliyor. Tahliye sırasında yürek burkan görüntüler de ortaya çıkıyor. Gönüllüler bazen hayvanları sırtlarında taşıyor, bazen de hastalıklı hayvanları sedye yardımıyla inanç alanına götürüyorlar.

Son olarak yeni doğan yavrunun kalbi durunca HAYDİKO gönüllü veteriner teknisyeni Önder Kamil Sistem onu ​​hayata döndürmek için büyük çaba sarf etti. Yavruyu araba kaloriferine götürdü ve ona kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. Uzun bir mücadelenin ardından hayata geri dönen yavru, annesine bırakıldı. Nizam, “Hamile olduğunu öğrendiğimiz anneyi su basan şantiyeden barınağa aldık. Dün gece yavrulardan birinin nefes aldığını fark ettik. Hemen arabaya bindirip ateşini yükselttik. Daha sonra suni teneffüs ve pota masajı yaptık. Daha sonra yavruyu hayata döndürdük ve annesine teslim ettik.” sözlerini kullandı. O anlar başka bir teklif sahibi tarafından cep telefonuna kaydedilirken, yavru köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu