Haber

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel tescil belgesini aldı! Törende herkes aynı detaya takıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38. Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu ile yarışan ve ikinci turda oyların çoğunluğunu alarak CHP’nin 8’inci genel başkanı seçilen Özgür Özel, seçim belgesini aldı. TBMM çalışma odasında düzenlenen törende Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Özel’e sertifikasını takdim etti. Törene Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

“BÜYÜK BİR ONUR”

Törende bir konuşma yapan Özel, “Mustafa Kemal’den İsmet İnönü’ye, Bülent Ecevit’e kadar genel başkanlarımızın fotoğrafları var. Partimi 8 yıl boyunca küme başkan yardımcısı olarak temsil ettim. Bu ödüle layık görülmek büyük bir onurdur. Bu salonda CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak görev yaptı. “8 yıl sonra CHP Genel Başkanı olduysak bu siz Meclis muhabirlerinin Türkiye’ye aktardıkları sayesindedir” dedi.

SANSÜR KANUNU’NUN İPTAL TALEBİNİN REDDİNE TEPKİ

Özel konuşmasında, bugün Anayasa Mahkemesi’nin tartıştığı sansür yasasına ilişkin açıklama yaparken; Meclis muhabirlerinden Anayasa Mahkemesi’nin iptal talebini reddettiğini öğrendi. Özel sayıyla ilgili şunları söyledi: “Meclis’i güçlendirmeye, ana muhalefet olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin bütün kurumları yıpranırken tabii ki sorunlar var. Yine de herkes burada, kurumlar var. Kendi görevlerini yapsınlar. Anayasa Mahkemesi’nin bugün sansür yasasını görüşüyor olması son derece önemlidir.” değerli. Sansür kanununun kaldırılmasını istiyoruz. Reddedildi mi? Tabii ki bu çok kötü bir karar. Artık Türkiye’de gazeteciler ve muhalefet açısından işlerin daha da zorlaşacağı bir dönem bu. Artık gazetecilerin hapsedilmesi gibi sorunlara karşı daha dayanıklı olacağız. Ne yapmalı “İlk PM toplantısında sansür maddesini de koyacağız.”

amasraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu