Haber

Birhan Emre Yazıcı: “Trabzonspor’un borcu korkutucu değil”

Trabzonlu İş İnsanı NKY İdare Konseyi Lideri Birhan Emre Yazıcı, Trabzonspor’un mevcut borcunun korkutucu seviyede olmadığını söyledi. Kulüp potansiyeli ve gelir getirici projelerle bahsedilen borçları ödeyecek seviyede olduğunu düşündüğünü belirten Yazıcı, bordo-mavili kulübün iktisatta de şampiyon olabileceğine yürekten inandığını vurguladı.

Birhan Emre Yazıcı, geçtiğimiz dönem yaşanan şampiyonluğa kolay ulaşılamadığını, gerilimli bir periyottan de geçildiğini vurguladı. Bunun da ardından mental bir yorgunluğa yol açtığını belirten Yazıcı, “Şampiyonluk sürecini yönetmek kolay değildi. Bu başarıldı. Bu dönem için beklentimiz Trabzonspor’u daha iyi yerlerde görmek ama bu sezon itibarıyla şimdiye dek beklediğimiz havayı yakalayabilmiş değiliz. Bu mental yorgunluğun, Kasım ayında yönetim ve teknik heyetin yapacağı dokunuşlarla, taraftarlarımızın desteğiyle düzeleceğine inananlardanım. Sabırlı olmamız gerekiyor. Sabırsızlık zarar verici olabilir. Bu aradan sonra çok daha iyi bir dönüş yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Adaptasyon süreci yaşanıyor”

Trabzonspor’un, Spor Toto Üstün Lig’de bulunduğu konumu hak etmediğini söyleyen Yazıcı, “Takıma yeni katılan isimler var. Bu da beraberinde adaptasyon sürecinde bir sıkıntı oluşturmuş olabilir. Kasım ayında bu dönemin en iyi şekilde geçileceğini düşünenlerdenim. Teknik ekip eminim ki bu süreçte var gücüyle çalışacaktır” şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig’in çok sürprizlerle dolu olduğunu da lisana getiren Yazıcı, “Burası Türkiye Lig’i ve her şey olabilir. Önemli olan Trabzonspor’un, bu arada doğru hamleler yaparak toparlanması” sözlerini kullandı.

“Trabzonspor’un borcu korkutucu değil”

Trabzonspor’un 52. Divan Genel Kurul toplantısında açıklanan 1 milyar 980 milyon 882 bin TL’lik borçla ilgili olarak Yazıcı, ” Trabzonspor’un potansiyeli bahsedilen borçları ödeyecek güçte. Büyük yapılar, büyük organizasyonlar için bahsedilen borçlar çokta büyük değil. Ancak bu borcun da çok derinleşmemesi lazım. Türkiye ligi zaten borcun içinde yüzen bir lig. Bu sadece Trabzonspor’a has bir özellik değil. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın borçları daha fazla, onların dertlenmediği noktada Trabzonspor taraftarının çokta dertlenmemesi lazım. Korkunç rakamlar değil, gelir getirecek projeler geliştirmek gerek. Finans meseleleri çok ciddi konulardır. Bu borcunda çok daha yukarlara çıkmaması gerekli. Daha da içinde çıkılmaz bir hale gelmemesi lazım. Bunu kontrol etmek açısında yönetici arkadaşlara da çok ciddi iş düşüyor ” dedi.

“Ekonomi şampiyonu olabilir”

‘Trabzonspor enflasyon ortamını avantajına çevirebilirse, iktisadını çok süratli bir biçimde toparlayabilir’ diye konuşan Birhan Emre Yazıcı, “Burada esas dertlenmesi gereken takımlar belli. Trabzonspor, geçen sezonun şampiyonu, bu sezonun en büyük adaylarından biri. Ligin yıldız isimlerini kadrosunda barındıran bir kulüp. Böyle bir borcu ödeyecek potansiyeli var. 4 büyükler arasında nasıl şampiyon olup çıkmışsa ekonomide de çıkabilir. Buna yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Ben Trabzonspor’un adamıyım”

Trabzonspor’un gelecekte yönetimde yer alması gerektiği konusunda konuşulan isimlerin başında gelen Birhan Emre Yazıcı, Trabzonspor’u çok sevdiğini belirterek, “Kendimi, kulübün taraftarı, destekçisi ve bir adamı olarak görüyorum. Bize bir muhtaçlık düşerse seve seve yaparız. Sahiden Trabzonspor Kulübü der ise seni şurada pahalandırmak istiyoruz diye O vakit seve seve gelir o misyonu yaparız. Bunun içinde kimle bu vazifesi yapacağımız, ne kadar yararlı olacağımız, Trabzonspor ne katacağımız çok kıymetli. Trabzonspor’da görev almak beni heyecanlandırır mı ‘ Memnun olur musunuz diyorsanız ‘ Evet olurum. Lakin koltuğun hakkını vererek işimizi yaparak doldurmamız lazım. Beklentim yok, verebileceğim şeyler olduğuna inanılıyor. Benim hakkımda vakit zaman birtakım şeyler duyuyorum. Bu yakıştırmalar herkes için yapılabilir. Ben hiç kimsenin adamı değilim. Ben Trabzonsporluyum. Trabzonluyum. Trabzonlu bir iş insanıyım. Tek bir adamım ve yakın olduğum varsa o da Trabzonspor taraftarının hepsidir. Biz kulübün adamıyız” diye konuştu.

“Her Trabzonlunun olduğu üzere bizimde en büyük hayalimiz”

‘Trabzonspor’a hizmet etmek için yönetici olmaya da gerek yok’ diyen Yazıcı, sözlerini şöyle tamamladı, “Taraftar olarak da hizmet edebilirsin. Maça giderek te hizmet edebilirsin. Buradaki misyon farklılıkları büsbütün gereksinime nazaran değişiyor. Bana da bir muhtaçlık olursa bunu seve seve yaparız. Her Trabzonlunun olduğu üzere bizimde hayallerimizden bir tanesi lakin Allah bize başaramayacağımız, oturup da dolduramayacağımız koltuğu da nasip etmesin” dedi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu