Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, İl Müdürleri ile görüştü

-Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, İl Müdürleri ile görüşmeye geldi

Bakan Göktaş: “Tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz yeni bir yüzyıl olacak”

ANKARA – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Türk Yüzyılı, gücünü milletten alan devlet anlayışıyla, kültürümüzün inşasında ve aktarımında bireye, aileye ve topluma yönelik sosyal politikalar, sosyal hizmetler ve yardımlar kapsamında tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz yeni bir yüzyıl olacaktır.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni dönemdeki çalışmaları değerli kılmak için 81 ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürleri ile birlikte öne çıktı. Bakan Göktaş yaptığı konuşmada, göreve başladıktan sonra il ziyaretlerinde tanıştığı bakanlık hizmetlerinde özveriyle çalışan aile bireyleri olan çalışanlar ve il müdürleri ile görüşme ve istişarelerde bulunmaya büyük önem verdiğini belirtti.

“Çok önemli bir konumdasınız”

İl Müdürlüklerinin önemine değinen Bakan Göktaş, “Sizler Bakanlığımızın yerel yöneticilerisiniz. Çok değerli bir konumdasınız. Devletimizi halkımıza bağlayan çok önemli bir görevi Bakanlığımız vesilesiyle hizmetle yerine getiriyorsunuz. Bu hayati görevin ne kadar değerli olduğunu depremde anladık. Sadece bu depremde anladık. Bunu sadece afet döneminde değil, sel felaketlerinde de fark ettik.” Milletimizin anası, babası, devletimizin elini uzatan el, yaraları saran kardeş olduk” dedi.

“Tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz yeni bir yüzyıl olacak”

Milletin kendi gücünü devletinde, devletin gücünü ve bedelini ise kamu görevlisinin aynasında gördüğünü belirten Bakan Göktaş, “Şunu unutmamalıyız. Gücünü milletten alan devlet anlayışıyla kültürümüzün inşasında ve aktarımında sosyal politikalar, sosyal hizmetler ve bireye, aileye ve topluma yönelik yardımlar kapsamında tüm hedeflerimizi gerçekleştirdik. Gerçekleştireceğimiz yeni bir yüzyıl olacak” dedi.

“Bu ülkede aile merkezli bir vizyon belirleyeceğiz”

Bakanlık olarak çocuklara, kadınlara ve dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalar yürüttüğünü ve sosyal destekleri yeniden tanımladığını hatırlatan Bakan Göktaş, şunları kaydetti:

“Aile nasıl toplumun merkeziyse, Bakanlığımız da şehirlerimizde kamu kurumlarının merkezinde olmalıdır. Kolluk, jandarma, hakim ve savcılarla aktif işbirliğinin özellikle kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konularında koruyucu ve önleyici bir güç olacağına inanıyorum. Bunu bu ülkede biz tanımlayacağız. Tüm dezavantajlı kümeleri daha da güçlendirmek bizim elimizde. Bunları hep birlikte yapacağız. Daha çok çalışacağız, daha titiz, daha ilgili, daha şefkatli olacağız. Hani hizmet ve ilgi. Bakanlığımızın alanı çok geniş.Çünkü biz Aile Bakanlığıyız.Her şeyden önce aile her şey demektir.Türkiye’nin tüm gücünün ve nezaketinin yansıdığı aynaların parlaklığında özellikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın katkısı büyük.

Konuşmaların ardından İl Müdürleri, illerinde yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Göktaş’a bilgi verdi.

odunpazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu