Haber

Afyonkarahisar’da Dilencilere Operasyon: İstismarcılar Yakalandı

Afyonkarahisar’da polisin dilencilere yönelik düzenlediği operasyonda vatandaşların manevi duygularını suistimal eden çok sayıda kişi yakalanırken, şahısların şehir dışından gelip günübirlik çalıştıkları belirlendi.

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların dini, vicdani ve insani duygularını suistimal eden dilencilere yönelik uygulamalarını sürdürüyor. Afyonkarahisar’ın birçok noktasında yapılan kontrollerde dilenciler hakkında işlem yapılırken topladıkları paralara el konuldu.

Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürü Taner Çelik, bazı dilencilerin il dışından gelip yevmiye usulüyle çalıştıklarını belirtti. Vatandaşların dilencilere prestij ve para vermemesi gerektiğini vurgulayan Çelik, “İşlek cadde ve bulvarlardan toplanan dilenciler arandı, paralarına el konuldu ve Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapıldı. Burada vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. , bu kişilere para verilmemesini istiyoruz” diyerek duygularını suistimal etmeye devam ediyorlar. Vatandaşlarımızdan bu tür haksız kazanç elde etmek isteyenlere kredi vermemelerini ve Belediyemiz Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulunmalarını rica ediyoruz.” – AFYONKARAHİSAR

haber-golmarmara.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal evden eve nakliyat
Başa dön tuşu