Haber

ABD’den “14 Mayıs” açıklaması

14 Mayıs seçimlerine sayılı saatler kala Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik Bağlantı Koordinatörü John Kirby de düzenlediği basın toplantısında Türkiye hakkında açıklamalarda bulundu. Kirby, Türkiye’nin demokrasi geleneğine ve demokratik kurumlara sahip olduğunu vurgulayarak, rastgele bir aday hakkında yorum yapmaktan kaçınarak, “Buna Türk milleti karar verir” dedi. söz konusu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İrtibat Koordinatörü John Kirby, çevrimiçi bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“TÜRK MİLLETİ KARAR VERİR”

Türkiye seçimleri sorulduğunda Kirby, Türkiye’nin bir demokrasi geleneğine ve demokratik kurumlara sahip olduğunu vurguladı. Kirby, genel olarak seçimler veya rastgele bir aday hakkında yorum yapmaktan kaçındıklarını belirterek, “Buna Türk milleti karar verir.” söz konusu.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Rus askerlerinin Bahmut’tan çekildiğine dair haberler sorulduğunda Kirby, değerlendirmelerinin Bahmut’un tartışmalı bir alan olmaya devam ettiği yönünde olduğunu belirtti. Kirby, “Rusların ve özellikle Prigojin’in (Rus güvenlik şirketi Wagner’in kurucusu) Prigojin’in Ukrayna’da olup bitenler hakkında söyleyeceklerine inanmaması konusunda herkesi uyarıyorum” dedi.

celtikciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu