Haber

ABD’de öğretmenini vuran çocuğun annesi suçlamayı kabul etti

ABD’nin Virginia eyaletinde öğretmenini vuran 6 yaşındaki çocuğun annesi, kendisine yöneltilen “ağır çocuk ihmali” suçlamasını kabul etti.

ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Newport News’deki Richneck Richneck İlköğretim Okulu’nda 6 Ocak’ta öğretmenini vuran 6 yaşındaki erkek çocuğun annesi 26 yaşındaki Deja Taylor, heyet tarafından kendisine yöneltilen “ağır çocuk ihmali” suçlamasını kabul etti. Taylor’ın savcılarla imzaladığı cezanın 6 yıldan 6 aya indirilmesi için yapılan anlaşma kapsamında suçunu kabul ettiği belirtilirken, Taylor hakkındaki “yasadışı silah bulundurma veya kullanma” suçlamasının savunma anlaşması kapsamında düşürüldüğü belirtildi. Taylor’a verilen cezanın 27 Ekim’de verilmesi bekleniyor.

Taylor daha önce polise, silahın tetik kilidiyle sabitlenmiş çantasında olduğuna ve kilidin anahtarının yatak odası şiltesinin altında olduğuna inandığını söylemişti. Taylor daha sonra silahın erişilebilir bir biçimde saklandığını itiraf etti.

Anne daha önce kendisine yöneltilen federal suçlamaları kabul etmişti.

Taylor, geçen Haziran ayında ateşli silah taşırken uyuşturucu kullanmaktan suçunu kabul etmişti. Taylor’ın bu davada Ekim ayında hüküm giymesi bekleniyor.

Vurulan öğretmene 40 milyon dolarlık tazminat davası açıldı

Öğrencisi tarafından elinden ve göğsünden vurulan 25 yaşındaki öğretmen Abigail Zwerner, haftalarca hastanede tedavi gördü ve çok sayıda ameliyat geçirdi. Zwerner, bu yılın başlarında, okul yöneticilerinin, işçilerden ve öğrencilerden çocuğun silah taşıdığı yönündeki uyarılarını dikkate almadıklarını iddia ederek 40 milyon dolarlık bir dava açmıştı. – VİRGİNYA

ardanucajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu